Sık Sorulan Sorular

Sizden Gelen Sık Sorulan Sorular

Şehir dışına veya yurtdışına maket üretimi yapıyor musunuz?

Türkiye’nin her yerindeki ve yurtdışındaki müşteriler için mimari maketler üretiyoruz. Müşteri iletişiminin tamamını e-posta veya telefon yoluyla gerçekleştiriyoruz. Maketinizin ilerleyişini, düzenli fotoğraflar göndererek sizi güncel olarak sürekli bilgilendiriyoruz.

Maket teslimatı ve kurulum nasıl olacak?

Teslimat seçenekleri her maket için farklılık gösterebilir. Tek parça kompakt bir maket tercih edilmesi durumunda nakliye ile gönderilebilmektedir. Daha büyük ve daha karmaşık projelerin (örneğin bir sergi modeli veya sergi modeli gibi), özellikle proje dikkatli bir kurulum veya bir gösteri unsuru gerektiriyorsa, genellikle kendi personelimiz tarafından teslim edilmesi gerekecektir. İhracata yönelik maketler, sunduğumuz bir hizmet olan amaca yönelik bir uçuş çantası gerektirecektir. Genellikle teklif sürecinde olası teslimat seçeneklerini size sunuyoruz.

Maket için bir uçuş çantası (seyahat çantası) sağlıyor musunuz?

Evet, ihtiyaca ve tasarıma uygun olacak şekilde farklı malzeme seçenekleri ile bu hizmeti sağlıyoruz.

Maketin bir mobilya üzerinde sergilenmesi gerekir mi?

Bu, maketin boyutuna ve nerede sergilemeyi planladığınıza bağlıdır. Daha küçük maketler herhangi bir masada veya uygun şekilde sağlam bir masada sergilenebilir. Daha büyük maketler için özel olarak yapılmış bir baza veya çıkarılabilir ayaklar sağlayabiliriz. Çok çeşitli tasarımlar ve malzemeler sunabiliriz.

Maketler için Cam fanus veya Pleksiglass koruma sağlıyor musunuz?

Tüm mimari maketler, dış müdahalelerden ve tozdan korumak için cam fanus veya pleksiglass kapak sunuyoruz.

Maketler hangi malzemelerden yapılacak?

Maketlerin çoğu çeşitli yüksek kaliteli plastiklerden yapılır ancak çeşitli farklı malzemelerle çalışma deneyimine sahibiz, bu nedenle herhangi bir özel gereksiniminiz varsa lütfen bizimle iletişime geçin. Maket malzemeleri blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Değişiklikler ve revizyonlar ne kadar geç yapılabilir?

Tasarım değişiklikleri, üretim sırasında herhangi bir noktada maket üzerinde revize edilebilir, ancak halihazırda üretimi tamamlanmış kısımlar için bir ücret alınabilir. Önemli değişiklikler de teslimat tarihini etkileyebilir. Bununla birlikte, bir iyi niyet göstergesi olarak, genellikle herhangi bir ek maliyet veya son teslim tarihine gecikme olmadan küçük değişiklikler yapmaya çalışıyoruz.

Farklı bir firmanın ürettiği bir maketi onarıyor veya revize uygulamalarını gerçekleştiriyor musunuz?

Artık ticaret faaliyet göstermeyen veya küçük değişiklikler için uygun maliyetli olamayacak kadar uzakta olan diğer maket firmaları tarafından yapılan maketi onarmamız veya güncellememiz sık sık sorulur. Sahip olabileceğiniz mevcut bir model üzerinde herhangi bir çalışma ile ilgili teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Teslimattan önce bitmiş maketi incelemem gerekiyor mu?

Bazı müşteriler bunu yapmayı tercih etsede, teslim edilmeden önce gelip bitmiş maketi incelemek şart değildir. Çoğu müşterimiz, e-postayla gönderilen fotoğrafları kullanarak projeyi onaylamaktan mutluluk duyar. İhtiyacınız olan herhangi bir görünüm veya açının yanı sıra herhangi bir sorgu alanının ayrıntılı yakın çekimlerini göndereceğiz.

Maketi üretebilmek için hangi bilgiler gereklidir?

Bize verebileceğiniz bilgi ne kadar iyi olursa, size verebileceğimiz maket de o kadar iyi olur. Eksiksiz bir plan, kesit, cephe ve ayrıntılı bir mimari proje seti, maketinizi hızlı ve doğru bir şekilde üretmemizi sağlayacaktır. Özellikle mimari maketler için ihtiyacımız olan, maketin sınırlarını gösteren doğru bir vaziyet planı, proje genelinde yükseltileri gösteren plan, tüm binaların planları, cepheleri, kesitleri ve ve çevre düzenleme planı. Bunlara ek olarak proje renderlarını da göndermenizi isteyeceğiz.

Ayrıca aşağıdaki renkler için referanslara ihtiyacımız var:

 – Site çevresinde yol uygulamaları/ yürüyüş yolları

– Ana tuğla veya kaplama malzemeleri

– Kontrast malzemeleri

– Çatı kaplamaları

– Balkon ve korkuluk renkleri/tasarımı

– Pencere çerçevesi renkleri.

Maket için en iyi ölçek nedir?

Bir maket planlarken ilk ve en önemli adım, maketin amaçlarına en uygun ölçeğin belirlenmesidir. Bu karar genellikle iki şeye bağlıdır; ne kadar büyük bir alanı modellemeniz ve ne kadar detay göstermeniz gerekiyor. Ancak bütçeniz, maketi sergilemek için ne kadar alana sahip olmanız gerektiği ve kolayca taşınabilir olup olmaması gibi diğer faktörlerin de dikkate alınması gerekir. Maket firmaları, projenize en uygun çeşitli ölçek seçeneklerinin artıları ve eksileri hakkında size tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Ölçekler hakkında daha detaylı bilgi için lütfen….

Bir maketin yapımı ne kadar sürer?

Bir maket için sabit bir fiyat skalası olmadığı gibi, standart bir üretim süresi de yoktur. Basit bir konsept maketi sadece birkaç gün sürebilir. Büyük, karmaşık bir maket beş veya altı hafta sürebilir. Çoğu proje, genellikle iki ila dört hafta arasında bir süre alır. Ancak toplam geri dönüş süresi, sipariş sırasındaki mevcut taahhütlerimize bağlı olacaktır.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir